ZABAWY WESELNE


  Ponizej przedstawiamy większosć wykonywanych przez nas zabaw weselnych. W swoim repertuarze mamy zabawy intergracyjne oraz konkursy dla par jak również zabawy oczepinowe. Zabawy integracyjne mają za zadanie „rozruszać” uczestników imprezy w sposób dla nich bezstresowy, nie angażujący ich indywidualnie. Pozostałe zabawy dopasowywujemy do ilości chętnych i bieżącej sytuacji na parkiecie.

RULETKA (INTEGRACYJNA)
  Jest to zabawa intergracyjna do której prowadzący zaprasza jak największą ilość gości weselnych. Goście ustawiają się w koło i podają sobie rekwizyt podczas gdy zespół gra muzykę. Gdy muzyka się zatrzymuje, osoba która trzyma rekwizyt w dłoni odpada z koła. Kto ostatni zostanie w kole wygrywa.

POCIĄG (INTEGRACYJNA)

  Do pociągu należy zebrać maksymalną ilość osób, które kładą ręce sąsiadowi na ramiona i ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki". Zespół muzyczny gra i śpiewa "Jedzie pociąg z daleka" i wszyscy "jadą". Podczas pociągu uczestnicy odwiedzają najciekawsze zakamarki sali weselnej i nie tylko.

GORĄCE KRZESŁO

  Ustawiamy 5 krzeseł, dookoła których będzie chodziło 6 osób. Gdy zespół muzyczny gra, goście chodzą dookoła krzeseł. Gdy zespół muzyczny przestaje grać, należy usiąść na krześle. Dla kogo zabraknie krzesła, ten odchodzi z zabawy, zabierając ze sobą jedno krzesło. Ostatni uczestnicy pozostający na parkiecie wygrywają.

BALONOWA MIŁOŚĆ
  Zaproszone do zabawy pary mają za zadanie zgnieść bez użycia rąk trzy balony w trzech pozycjach: stojąc, siedząc i leżąc. Oczywiście wygrywa ta para, która w jak najkrótszym czasie wykona swoje zadanie. Zabawa bardzo angażuje uczestników i bawi gości którzy się jej przyglądają.

TANIEC Z FIGURAMI
  Konkurs organizowany dla par. Do zabawy zapraszamy chętne pary które zapraszamy do tańca. W momencie gdy muzyka się zatrzymuje ogłaszamy figurę którą para musi wykonać. Figura ta to tak naprawdę części ciała którymi para musi dotknąć podłogi. O ile figura "cztery stopy" nie jest wymagająca, o tyle np. "dwie nogi i głowa" robi wrażenie. Odpadają pary, którym nie uda się wykonać figury, bądź wykonają ją jako ostatnie. Wygrywa para
która dotrwa do końca.

JAKI TO SERIAL?
  Bardzo przyjemna zabawa dla gości w każdym wieku. Para młoda kompletuje spośród swoich rodzin dwie drużyny (mogą być trzy - np. drużyna znajomych) które rywalizują w dobrze znanej konkurencji. Odtwarzamy czołówki znanych seriali, tych nowych, ale i tych starszych, a drużyny odgadują co to za serial.

Oczywiście wygrywa drużyna która odgadnie najwięcej tytułów.

FAMILIADA
  Familiada to bardzo popularna zabawa, w której udział bierze zarówno młoda para jak i chętni goście weselni. Ustawiamy krzesła w rzędzie dla drużyny pana młodego i panny młodej. Na początku prowadzący objaśnia zasady i tłumaczy każdemu kim jest po czym przystępujemy do czytania historii. Co robią uczestnicy zabawy? Na dźwięk odpowiedniego słowa osoba, której dana funkcja jest przypisana musi wstać i jak najszybciej obiec dookoła swoje krzesło. Która drużyna zdobędzie najwięcej punktów wygrywa zapowiedzianą nagrodę.

TEST ZGODNOŚCI (OCZEPINOWA DLA PARY MŁODEJ)
  Para młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, w rękach mają buty. Ona ma 2 buciki : młodego i swój. Młody ma jej bucika i swój. Orkiestra zadaje pytania typu: "kto pierwszy powiedział kocham cię", "kto lepiej prowadzi samochód", "kto będzie trzymał kasę" itd., para młoda odpowiada na pytania podnosząc do góry jednocześnie jednego buta. W zabawie udział biorą również wszyscy goście którzy mają za zadanie liczyć odpowiedzi zgodne i niezgodne.

PRZEPOWIEDNIE (OCZEPINOWA DLA PARY MŁODEJ)
  Państwo młodzi zdają się na los i kolejno losują czynności które będą wykonywać w przyszłości. Np. " Od Dzisiaj to ja będę decydował co oglądamy w telewizjii" Losowanie odbywa się poprzez przebijanie balonów w których jest kartka z przepowiednią. Zabawa może potoczyć się bardzo ciekawie, szczególnie gdy zadania typowo męskie będzie wykonywać kobieta.