ZABAWY WESELNE


  Ponizej przedstawiamy kilka wykonywanych przez nas zabaw weselnych. W swoim repertuarze mamy zabawy intergracyjne oraz konkursy dla par jak również zabawy oczepinowe. Zabawy integracyjne mają za zadanie „rozruszać” uczestników imprezy w sposób dla nich bezstresowy, nie angażujący ich indywidualnie. Pozostałe zabawy dopasowywujemy do ilości chętnych i bieżącej sytuacji na parkiecie.

 

 

RULETKA (INTEGRACYJNA)
  Jest to zabawa intergracyjna do której prowadzący zaprasza jak największą ilość gości weselnych. Goście ustawiają się w koło i podają sobie rekwizyt podczas gdy zespół gra muzykę. Gdy muzyka się zatrzymuje, osoba która trzyma rekwizyt w dłoni odpada z koła. Kto ostatni zostanie w kole wygrywa.

POCIĄG (INTEGRACYJNA)

  Do pociągu należy zebrać maksymalną ilość osób, które kładą ręce sąsiadowi na ramiona i ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki". Zespół muzyczny gra i śpiewa "Jedzie pociąg z daleka" i wszyscy "jadą". Podczas pociągu uczestnicy odwiedzają najciekawsze zakamarki sali weselnej i nie tylko.

BALONOWA MIŁOŚĆ
  Zaproszone do zabawy pary mają za zadanie zgnieść bez użycia rąk trzy balony w trzech pozycjach: stojąc, siedząc i leżąc. Oczywiście wygrywa ta para, która w jak najkrótszym czasie wykona swoje zadanie. Zabawa bardzo angażuje uczestników i bawi gości którzy się jej przyglądają.

TANIEC Z FIGURAMI
  Konkurs organizowany dla par. Do zabawy zapraszamy chętne pary które zapraszamy do tańca. W momencie gdy muzyka się zatrzymuje ogłaszamy figurę którą para musi wykonać. Figura ta to tak naprawdę części ciała którymi para musi dotknąć podłogi. O ile figura "cztery stopy" nie jest wymagająca, o tyle np. "dwie nogi i głowa" robi wrażenie. Odpadają pary, którym nie uda się wykonać figury, bądź wykonają ją jako ostatnie. Wygrywa para
która dotrwa do końca.

TEST ZGODNOŚCI (OCZEPINOWA DLA PARY MŁODEJ)
  Para młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, w rękach mają buty. Ona ma 2 buciki : młodego i swój. Młody ma jej bucika i swój. Orkiestra zadaje pytania typu: "kto pierwszy powiedział kocham cię", "kto lepiej prowadzi samochód", "kto będzie trzymał kasę" itd., para młoda odpowiada na pytania podnosząc do góry jednocześnie jednego buta. W zabawie udział biorą również wszyscy goście którzy mają za zadanie liczyć odpowiedzi zgodne i niezgodne.

PRZEPOWIEDNIE (OCZEPINOWA DLA PARY MŁODEJ)
  Państwo młodzi zdają się na los i kolejno losują czynności które będą wykonywać w przyszłości. Np. " Od Dzisiaj to ja będę decydował co oglądamy w telewizjii" Losowanie odbywa się poprzez przebijanie balonów w których jest kartka z przepowiednią. Zabawa może potoczyć się bardzo ciekawie, szczególnie gdy zadania typowo męskie będzie wykonywać kobieta.

FAMILIADA
  Familiada to bardzo popularna zabawa, w której udział bierze zarówno młoda para jak i chętni goście weselni. Ustawiamy krzesła w rzędzie dla drużyny pana młodego i panny młodej. Na początku prowadzący objaśnia zasady i tłumaczy każdemu kim jest po czym przystępujemy do czytania historii. Co robią uczestnicy zabawy? Na dźwięk odpowiedniego słowa osoba, której dana funkcja jest przypisana musi wstać i jak najszybciej obiec dookoła swoje krzesło. Która drużyna zdobędzie najwięcej punktów wygrywa zapowiedzianą nagrodę.